Jaunumu arhīvs

Reklāma

Velokarts jeb velokamanas

Šis ir sporta veids, kurā 3 vai vairāk suņi velk velokakamanas.
Ja vēlaties piedalīties sacensībās, rūpīgi iepazīstieties ar sacensību nolikumu. Tajā mēdz iestrādāt īpašas prasības attiecībā uz ekipējumu, suņu un dalībnieku vecumu.

Ekipējums
1. Centrālā pavada (ar amortizatoru), vilkmes pavadas, kakla pavadas, starpsiksna.
2. Aprīkojums suņiem – polsterēti iemaukti.
3. 3 vai 4 ratu velokamanas (ieteicamie ratu izmēri – 26 collas un lielāki priekšā trīsritenim, 20 collas aizmugures ratiem un visiem ratiem četru riteņu kartam) ar labām bremzēm, bez metāliskiem dubļu sargiem.
4. Ja nepieciešams, tā sauktā makšķere (ierīce, kas palīdz novērst pavadas ieraušanu priekšējā ratā gadījumos, ja pavada atslābst).

Suņu vecums
Pirmos treniņus atkarībā no suņa fizioloģijas sāciet ar nelielu slodzi. Vienmēr domājiet līdzi, vai fiziskā slodze jūsu sunim un vecumam ir adekvāta, konsultējieties ar audzētāju, veterinārārstu un pieredzējušiem sportistiem, kas nodarbina attiecīgās šķirnes suņus. Maksimālais vecums sunim nav ierobežots, tomēr lielākoties aktīvais sporta vecums ir līdz 7 gadu vecumam. Ja sunim ir laba veselība un vēlme turpināt sportiskas nodarbes, samērīgas slodzes gadījumā suns var tikt nodarbināts līdz pat 12 gadu vecumam (atsevišķās sacensībās suņi, kas vecāki par 10 gadiem, var piedalīties tikai ar veterinārārsta izdotu izziņu par atbilstošu veselības stāvokli).

Suņu šķirne
Jebkuras šķirnes vai bezšķirnes suns, kura fizioloģija paredz iespēju vilkt attiecīgo svaru, piemēram, dobermanis, beļģu aitu suns (malinua), Sibīrijas haskijs, vācu īsspalvainais putnu suns utt.

Sezonalitāte – pavasaris, vēsas vasaras, rudens.

Kritēriji, braucot ar velokamanām:
1. Brauciens drīkst notikt tikai pa zemes ceļiem, takām, smalkas grants ceļiem, tikai īslaicīgi var šķērsot cietā seguma vietas. Pēc katra skrējiena ieteicams pārbaudīt suņa ķepas un vērot, vai suns neklibo.
2. Skrējienam slodzē (velkot braucēju) vajadzētu notikt, ja gaisa temperatūra nepārsniedz +16 C0 (atsevišķām sugām vai suņu īpatņiem, iespējams, temperatūrai būtu jābūt vēl zemākai, piemēram +12 C0. Augstu temperatūru gadījumā tiek nopietni apdraudēta suņa veselība vai pat dzīvība). Vērojiet savu suni, vienmēr pēc skrējiena uzreiz nodrošiniet iespēju sunim padzerties ūdeni, ēnainu vietu, kur atdzesēties (vai peldi ūdenī, ja sunim šī nodarbe patīk). Lai izvairītos no pārkaršanas, var trenēties kopā ar suni agri no rīta vai vēlu vakaros.
3. Treniņam ir jābūt pozitīvu emociju gaisotnē (suni nedrīkst rupji lamāt, sist utt.). Visas kļūdas, ko pieļauj suns, ir jūsu kļūdas, un suns nav vainīgs, ja kaut ko izdarījis nepareizi.
4. Izvērtējiet objektīvi savu un suņa veselības stāvokli pirms slodzes skrējiena. Ja nepieciešams, konsultējieties ar veterinārārstu, lai pārliecinātos, ka sunim nenodarāt sāpes.
5. Slodze tiek paaugstināta un samazināta pakāpeniski.
6. Vienmēr pasakiet sunim paldies par veikto darbu.
7. Suns nedrīkst apdraudēt vai uzbrukt citiem suņiem vai cilvēkiem.
8. Brauciena laikā ieteicams lietot ķiveri un cimdus.
9. Diennakts tumšajā laikā, dodoties treniņā, lietojiet atstarotājus gan sev, gan sunim.

Treniņu metodes
Apmācības metodes līdzīgas kā citos sporta veidos. Pašam braucējam ir jāiemācās palīdzēt suņiem, atsperoties ar vienu kāju un atspēriena kāju mainot. Suņus izvieto pa pāriem Parasti spēcīgākos liek aizmugurē, ātrākos – priekšā. Svarīgi, ka vismaz viens no priekšējā pārī esošajiem suņiem zina pagriezienu komandas. Pirmajās treniņu reizēs ieteicams, lai jūs ar velosipēdu vai automašīnu pavada kāds, kas var palīdzēt jums tikt galā ar dažādām situācijām, piemēram, ja suņi sapinās auklās vai neiegriežas pareizajā krustojumā. Svarīgi, lai pavadītājs nebrauc pajūgam pa priekšu, pretējā gadījumā suņi, pierodot, ka kāds ir priekšā, neskries, ja priekšā neviena nebūs. Ja suņi ir draudzīgi attiecībā pret citiem suņiem, vieglāk apmācīt, to ieliekot pajūgā ar pieredzējušiem suņiem. Tad pietiek ar dažiem treniņiem, lai suns apgūtu pamatus. Tomēr šādos gadījumos pastāv risks, ka suns skries tikai kompānijā ar citu suni, bet atteiksies skriet “solo” komandā.

Video vizualizācijai (no 4.40):

Visas tiesības paturētas @ 2016 sleddog.lv
Izstrāde: Liepa WS