Jaunumu arhīvs

Reklāma

Skijorings

Šis ir sporta veids, kurā slēpotāju velk 1 vai 2 suņi. Slēpotājs slēpo ar distanču slēpēm, slidsolī, ar nūjām papildus atgrūžoties, palīdzot sunim uzturēt ātrumu.
Ja vēlaties piedalīties sacensībās, rūpīgi iepazīstieties ar sacensību nolikumu. Tajā mēdz iestrādāt īpašas prasības attiecībā uz ekipējumu, suņu un dalībnieku vecumu.

Ekipējums
1. JOSTA (ne šaurāka kā 7 cm mugurpusē un sānu daļā).
2. ELASTĪGĀ PAVADA (2,5–3,5 m gara izstieptā veidā).
3. IEMAUKTI suņiem (polsterēti).
4. DISTANČU SLĒPES, SLĒPJU ZĀBAKI (SLĪDSOĻA), NŪJAS.

Suņu vecums
Pirmos treniņus atkarībā no suņa fizioloģijas sāciet ar nelielu slodzi. Vienmēr domājiet līdzi, vai fiziskā slodze jūsu sunim un vecumam ir adekvāta, konsultējieties ar audzētāju, veterinārārstu un pieredzējušiem sportistiem, kas nodarbina attiecīgās šķirnes suņus. Maksimālais vecums sunim nav ierobežots, tomēr lielākoties aktīvais sporta vecums ir līdz 7 gadu vecumam. Ja sunim ir laba veselība un vēlme turpināt sportiskas nodarbes, samērīgas slodzes gadījumā suns var tikt nodarbināts līdz pat 12 gadu vecumam (atsevišķās sacensībās suņi, kas vecāki par 10 gadiem, var piedalīties tikai ar veterinārārsta izdotu izziņu par atbilstošu veselības stāvokli).

Suņu šķirne
Jebkuras šķirnes vai bezšķirnes suns, kura fizioloģija paredz iespēju vilkt attiecīgo svaru, piemēram, dobermanis, beļģu aitu suns (malinua), Sibīrijas haskijs, vācu īsspalvainais putnu suns utt.

Sezonalitāte – sniegota ziema.

Skijoringa kritēriji:
1. Brauciens notiek pa sniegu (tikai pa sagatavotām trasēm). Latvijā var lūgt atļauju distanču trašu apsaimniekotājiem izmantot trases, vienmēr notīrot no trases suņa ekskrementus. Garkalnē (meža masīvā pie dzelzceļa stacijas “Garkalne”) tiek ierīkota un uzturēta trase ziemas kamanu suņu sporta veidu entuziastiem.
2. Zemākai temperatūrai nav ierobežojumi, tomēr jāseko līdzi, lai suņi negūst apsaldējumus ļoti liela sala apstākļos (jālieto speciāli pašūti apģērbi suņiem). Ja ir sniegs, bet gaisa temperatūra ir virs
0 0C jāseko līdzi, lai suņi nepārkarstu.
3. Vērojiet savus suņus, pēc skrējiena uzreiz nodrošiniet iespēju suņiem padzerties ūdeni, ēnainu un sniegotu vietu, kur atdzesēties. Ja ir ļoti auksts, gluži pretēji – jānodrošina suņu izvietošana vietā, kur tie nevar gūt apsaldējumus vai saaukstēties (automašīnas bagāžas nodalījumā, speciālos boksos u.tml.).
4. Treniņam jābūt pozitīvu emociju gaisotnē (suni nedrīkst rupji lamāt, sist utt.). Visas kļūdas, ko pieļauj suns, ir jūsu kļūdas; suns nav vainīgs, ja kaut ko izdarījis nepareizi).
5. Pirms treniņa un sacensībām izvērtējiet objektīvi savu un suņu veselības stāvokli. Ja nepieciešams, konsultējieties ar veterinārārstu, lai pārliecinātos, ka sunim nenodarāt sāpes.
6. Slodze tiek paaugstināta un samazināta pakāpeniski.
7. Vienmēr pasakiet sunim paldies par paveikto darbu.
8. Suns nedrīkst apdraudēt vai uzbrukt citiem suņiem vai cilvēkiem.
9. Diennakts tumšajā laikā, dodoties treniņā, lietojiet atstarotājus gan sev, gan sunim.

Metodes
Apmācības metodes līdzīgas kā citos sporta veidos. Pašam braucējam labi jāprot slēpot slidsolī.

Video: https://vimeo.com/120662161

Visas tiesības paturētas @ 2016 sleddog.lv
Izstrāde: Liepa WS